Genel Tanıtım

Modern Raylı Dolaplar

Mobilya seçimi konusunda özellikle raylı dolap sistemleri arasından tercih yapmak isteyenlerin kullanabileceği çok sayıda farklı model bulunmaktadır.

Geniş kullanım alanına sahip olan raylı dolaplar evlerde veya işyerlerinde özellikle rahatlık sağlaması nedeni ile tercih edilmektedir. Birbirinden farklı özelliklere göre hazırlanmış olan dolaplarda ray sistemlerinin kullanılması daha rahat kullanım olanağı sağlamaktadır.

Mobilya seçimi konusunda tercih edilecek olan modellerin işlevselliği oldukça önemlidir. Ray sistemi üzerinde kolayca hareket ettirilebilir kapaklar, raflar tercih edilmesi modellerin daha kullanışlı olmasını sağlamaktadır. Sürgülü kapaklar özellikle alandan tasarruf elde etmek isteyenlerin tercihi olmaktadır. Aynı şekilde raflarda kullanılacak olan ray sistemleri rafların arkasında kalan kıyafetlere daha rahat şekilde ulaşılmasını sağlamaktadır.

Sürgü Kapaklı Dolaplar

Sürgü kapaklı olarak hazırlanmış olan dolaplar yatak odalarında en sık tercih edilen modelleri oluşturmaktadır. Özellikle kapağı açmak için alana ihtiyaç duyulmadan sağa ve sola hareket ettirilerek kullanıma sağlanması modellerin tercih edilmesinde en büyük etken olarak görülmektedir. Daha pratik kullanımı da ihtiyaç duyulduğu her durumda şık görünümünün yanı sıra kullanıcılara sağlamış olduğu avantajlar arasında yer almaktadır.

Altılı veya dörtlü olarak hazırlanmış olan dolaplarda sürgülü kapakları kullanılması özellikle dolabın kaplamış olduğu alanın yanı sıra ön kısmında bırakılmak zorunda kalacak olan alanın daraltılmasını sağlamaktadır. Evlerde özellikle alan problemi yaşayanlar için tercih edilecek seçenekleri oluşturmaktadır. Pratik kullanımı da aynı zamanda avantaj elde edilmesini sağlamaktadır.

Raylı Dolapların Kullanım Alanları

Ray sistemi ile hazırlanmış olan dolapların kullanım alanı oldukça fazladır. Evlerde ya da işyerlerinde özellikle kullanılacak seçenekler arasında yer almaktadır. Evlerde yatak odası, mutfak, genç odası, çocuk odası veya giyinme odası gibi pek çok farklı alanda kullanımı sağlanabilir. Ray sistemlerinin kullanımı ile dolaplar daha modern ve kullanışlı hale getirilmektedir.

Farklı alanlarda kullanılacak olan mobilyalar içerisinde ray sistemlerinin kullanılması özellikle dolapların kapaklarının yanı sıra rafların ya da çekmecelerin daha kullanışlı hale gelmesini sağlamaktadır. Bu sayede alandan tasarruf elde edilirken aynı zamanda kıyafetlerin daha düzgün şekilde yerleştirilmesi ve ihtiyaç duyulan kıyafetlerin arka tarafta kalması durumunda daha rahat şekilde ulaşılmasını sağlamaktadır.

Raylı Dolap Fiyatları

Kaliteli malzemeler ile hazırlanacak olan dolaplarda özellikle ray sistemlerinin kullanımı son dönemde oldukça yaygındır. Bu sistemin kullanılması dolapların daha modern ve kullanışlı hale gelmesini sağlamaktadır. Değişen fiyat seçenekleri mobilya konusunda özellikle dolap seçiminde raylı sistemleri kullanmak isteyenler için belirlenecek en uygun fiyat seçeneklerine ulaşılmasını sağlamaktadır.

Modellere göre raylı dolap sistemleri için belirlenecek olan fiyat seçenekleri üzerinden satış yapılmaktadır. Günümüzde geliştirilen özellikler sayesinde yatak odası ya da giyinme odası tasarımlarında özellikle raylı dolapların kullanımı oldukça yaygındır. Çekmece, raf veya kapakların kolayca hareket ettirilebilmesi amacı ile ray sistemlerinin kullanımı tercih edilmektedir.

Evinize temiz ve lekesiz bir şekilde gelebilmesi için dolapların sağlıklı bir ortamda üretilmeleri gerekir. Monte ettirdikten sonra dolabınızda tutkal lekesi görmek hoş olmayacaktır. Ayrıca dolabın kalınlığına da dikkat edilmelidir. İdeal bir dolap kalınlığı 4cm’dir. Ray dolap alırken kaliteli olmasına dikkat etmek kullanım ömrü açısından oldukça önemlidir. Raylı dolabı satın aldığınız yere kalite belgesinin olup olmadığını sorabilirsiniz. Land.com.tr sitesinde içeriğinde yer alan iletişim bilgileri üzerinden bize ulaşmanız durumunda ekiplerimiz adresinize gelir ve alacağı ölçüler doğrultusunda profesyonel anlamda bir çalışma sağlar. Beklentilerinizin üzerinde bir sonuç elde etmek isterseniz bizi tercih edebilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Farklı Renk Seçenekleri İle Jartiyer Takımlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.