Genel Tanıtım

Ahşap Sandalye Modelleri Deryası

Ahşap sandalyeler, evlerimizden işyerlerimize, restoranlardan cafélere kadar kullanımı çok yaygın mobilyalardır. Günlük hayatımızda da pek çok ihtiyacımızı görürler ve sağlamlıklarıyla yıllarca bizi üstlerinde taşırlar.

Model Model Ahşap Sandalyeler

Ahşap, yıllardır hayatımızda olan bir ürün olduğu için ahşap kullanılarak tasarlanan pek çok mobilya da bulunur. Bunlardan biri sandalyelerdir. Ahşap sandalyeler, şıklığı ve sağlamlıklarıyla oldukça yaygın bulunan sandalye türleridir. Tabii, ahşap sandalye modellerinin de çeşitleri vardır. Bunlar nedir, haydi inceleyelim.

  • Alaçatı Sandalyesi

Kendisi, klasik sandalye görünümünde, fazla büyük olmayan, fırınlı gürgen ağacından üretilen bir sandalye çeşididir. Kullanıcının isteğine bağlı olarak çeşitli renklere boyanabilir. Rengârenk görünümleriyle evinizin mutfağına çok yakışacağından adım kadar eminim.

 

 

  • Klasik Ahşap Sandalye

Bu sandalye modeli genelde dış mekânlarda kullanılır. Çam ağacından üretilmiştir. Salaş oturma yerlerine çok yakışacak bir tür kanımca. Çünkü insanın rengarenk klasik ahşap sandalyelere baktıkça içi açılıyor doğrusu!

 

 

  • Hasır Sandalye

Oturma yerleri tamamen el emeği hasırdan örülmüş, oldukça spor ve dayanıklı sandalyelerdir. Kavak ağacından üretilmiştir. Duruşu bana adeta deniz kenarlarını anımsatıyor.

  • Katlanan Sandalye

Balkonlarınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz, yer kaplamayan ve sağlam sandalyelerdir. Fırınlı gürgen ağacından üretilmiştir. Bu ahşap sandalye modeli de oldukça yaygın kullanılmaktadır. Hatta benim de evimde bir tane bulunuyor ve oldukça memnunum kendisinden!

 

 

  • Tahta Bar Sandalyesi

Amerikan tipi mutfaklarda, café, restoran ve barlarda sıklıkla karşılaştığımız sandalye türüdür. Çam ağacına yakma tekniği uygulanarak üretilmiştir. Yüksek bir duruşu vardır. Kısa boylu arkadaşlar için pek tavsiye etmem (!).

 

 

 

 

  • Çam Sandalye

Kendisi küçük mü küçük, tatlı mı tatlı bir ahşap sandalye modelidir. Çam ağacından üretilmiştir. İstediğiniz renk ve boyda ayarlanabilmektedir.

Tasarım Ahşap Sandalyeler

Bunların dışında, tasarımcıların özel olarak ürettiği ahşap sandalyeler de bulunmaktadır. Bunlar değişik tasarımlarıyla dikkati üzerlerine çekmeyi başarırlar. Örneğin; oturma yeri deri, sırt kısmı asimetrik şekilde tasarlanmış bir sandalye hayal edin. Ne kadar ilgi çekici, değil mi? İnsanların hayal güçlerini kullanarak tasarladığı bu ahşap sandalye modelleri çektikleri ilgiyi hak ediyor doğrusu!